In Milaan worden de laatste tijd veel bijzondere auto's gespot. Zo ook deze Mercedes-Benz 190E Evo II. Voor velen roept deze auto herinneringen op aan het Deutsche Tourenwagen Meisterschaft (DTM) die in de jaren ‘90 ongekend populair was. Dat een homologatiemodel van die tijd nog steeds zoveel indruk maakt, zegt alles over hoe bijzonder de Evo II is.
De Evolution II, vaak afgekort "Evo II" genoemd, werd in 1990 geïntroduceerd als homologatiemodel voor het DTM. Om deel te nemen aan deze prestigieuze raceklasse, moest Mercedes een gelimiteerd aantal straatversies produceren. Dat werden er precies 502, waardoor de Evo II vandaag de dag een uiterst zeldzame verschijning is.
Wat direct opvalt, is de imposante aerodynamica van de auto. De grote achtervleugel en de verbrede wielkasten waren niet alleen voor de show; ze dienden een puur functioneel doel op het circuit. Het ontwerp werd geperfectioneerd in de windtunnel, iets wat destijds nog vrij ongebruikelijk was. Dit maakt de Evo II niet alleen technisch indrukwekkend, maar ook een statement. Prachtig dus om dit icoon in Milaan te zien paraderen.
Klik op de foto voor meer foto's van deze spot!