Spot van de dag: Porsche 910

  • Emil
  • 16-01-2011 22:00
  • 4605
  • 24

Spot van de dag: Porsche 910

Knokke-Heist aan de Belgische kust is echt een gekke stad. Het Monaco van Noord-Europa mogen we het haast wel noemen met meer dan 6000 spots. Iedere dag kun je er verrast worden door een supercar, verzin iets geks en het is er wel gespot. De Bugatti Veyron 16.4, Aston Martin DB AR1 of een Lamborghini Murciélago LP640 Roadster. Dit is het mekka voor exclusieve auto's in de Benelux. Vandaag is de spot van de dag afkomstig uit Knokke, er werd namelijk weer een auto gespot waar het "wauw-effect" wel erg groot is, een Porsche 910!

De Porsche 910 rolde tussen 1966 en 1967 van de band. Veel exemplaren zijn er niet gemaakt, 28 stuks. In 1966 werd de auto voor het eerst ingezet tijdens de European Hill Climb Championship van Sierre naar Crans-Montana in Zwitserland. In eerste instantie was er ook de intentie de auto in te zetten bij dit soort bergraces maar in korte tijd ontpopte de auto zich ook nog tot een langeafstandracer. Porsche was in de korte tijd dat men ging racen met de 910 buitengewoon succesvol. Met name tijdens bergraces werden veel successen geboekt. Maar ook werd de Targa Florio en de 24-uur van Le Mans gewonnen.

Porsche ontwikkelde de 910 op basis van de 906, het was een doorontwikkeling met minimale verschillen. Zo was hij lichter, kleiner en kregen de velgen een enkele wielbout in plaats van vijf. Iets wat we tegenwoordig ook op hedendaagse Porsche's zien. Motorisch gezien had Porsche twee varianten. Een twee liter zes cilinder met 200 pk en een 270 pk sterke V8 met een cilinderinhoud die 200 cc groter was.

In de korte racecarrière maakte de 910 zich ontsterfelijk en tegenwoordig zijn de auto's bijzonder veel geld waard. Vorig jaar stond bij Symbolic Motor Cars in California een 910 Spyder te koop voor net geen miljoen dolar. Afhankelijk van de successen van de auto zal hij meer geld waard zijn. De historie van dit exemplaar kennen wij helaas niet, dus mocht iemand er meer over weten, laat het weten in onderstaande comments!

Spot van de dag: Porsche 910

Reacties op dit artikel


Gerelateerde spots



Gerelateerd nieuws

Stem nu voor de spot van de dag