Porsche meeting: Oerendhard Autobahnrasen!

Porsche meeting: Oerendhard Autobahnrasen!

Duitsland, één van de weinige plekken op deze aardbol waar je nog echt je exoot goed kunt loslaten wanneer je daar de mogelijkheid voor hebt. Voor vele mensen een waar paradijs wanneer je in het bezit van een bijzondere bolide bent. Voor het Nederlandse Porsche-forum een goede reden om dus vlak voor de winter de bolides nog eens uit te laten! Zondag reed ik mee met de meeting: Oerendhard Autobahnrasen!

Een tijdje terug kreeg ik via iemand te horen dat er binnenkort een bijzondere meeting zou plaatsvinden, die vlak bij mijn eigen woonplaats zou starten. Het betrof een Porsche-meeting waaraan waarschijnlijk tientallen Porsche's zouden meedoen. Het eerste wat je dan als Porsche-liefhebber doet een kijkje nemen op het forum waar meer informatie stond. Nog geen 15min later besloot ik dat ik deze gelegenheid niet graag wou missen. De gedachte van de meeting was simpel, een behoorlijk stuk de Duitse autobahn opknallen met een grote colonne Duitse exoten. Nog geen dag later bood iemand mij een stoeltje aan in zijn Porsche en begon het wachten tot zondag.


In eerste instantie bleken de weergoden ons niet goed gezind en werd er regen en negatieve rotzooi voorspelt. Allemaal onzin, want toen op zondag het wekkertje voor 9 uur ging waren maar paar een wolkjes aan de lucht en beloofde het een prachtige dag te worden!




De verzamelplek van de meeting was de Porsche-dealer in het oosten des lands, te Enter. Hier werden we open ontvangen Er werd ons een drankje en hapje aangeboden. De inmiddels aangekomen deelnemers konden het niet laten om snel een kijkje te nemen in de dealer, die aantal bijzondere modellen had staan, waaronder een Porsche 959!








De auto waarin ik mocht meerijden was een Porsche 911 van het type 996. Dankzij een gemodificeerd uitlaat systeem een bijzonder goed klinkende auto! Tussen de deelnemende Porsche's zat een grote diversiteit aan kleuren en modellen. Oude rakkertjes, maar ook een 996 Turbo was van de partij! Zo zette de gehele stoet zich richting de grensovergang waar eindelijk het cijfertje boven de 120km/u mocht komen.

Direct in Duitsland werd duidelijk dat al die Porsche's niet voor niks waren gekomen. De snelheid werd direct opgevoerd naar plus 150km/u en de 200 werd door velen zonder moeite gehaald. Echte toppers voerden hun snelheid op tot ver boven de 250km/u! Zo werd met een groep van meer dan 40 Porsche's richting Oberhausen gereden. Hier zouden wij richting Arnhem keren. De tocht trok natuurlijk veel bekijks op de A31.

Opvallend was dat zowel de nieuwe als oude Porsche's zonder moeite tot ver boven de 200km/u komen. Een 'oude' Porsche 993 wist 290km/u op de teller te zetten, maar ook de oudere types schaarden de 250km/u niet! Voor velen was het dan ook voor het eerst dat ze zo hard reden met hun bolides. Als je hoort wat voor snelheden iedereen klokte besef je wat voor schrikkelijk goede auto's deze Duitse exoten zijn. Gebouwd voor eeuwigheid en doordrongen met passie.

Na ongeveer 2 uur knallen op de autobaan waren wij weer met beide benen op de op de grond beland en zakte de snelheid terug naar een slaapverwekkende 120km/u, Nederland toch.






Om echt mee te maken hoe het is om met tientallen Porsche's moet je eigenlijk meerijden met deze groep. Het is moeilijk met woorden te beschrijven. Ondanks het soms negatieve gezeur van 'autoliefhebber' zijn deze bolides zo doordrongen en zo subliem in alles. Het comfort is uitstekend, het geluid is perfect, de sensatie is briljant! Deze auto's zijn niet gemaakt om in de garage te staan. Ze horen thuis op het zwarte goud, asfalt. Hier zijn ze in hun element, het is hun thuishaven. Of dit nou het circuit of de autobaan is. Overal zijn ze gemaakt om te presteren, en dat doen ze ook. Een 996 Turbo kreeg in Duitsland 329km/u op de teller. Met alle vertrouwen rij je naar deze snelheid toe.
onwerkelijk. Mijn sympathie voor dit Duitse merk is na zondag alleen maar nóg groter geworden. De Duitse gründlichkeit is daarom misschien juist een vorm passie, een bijzonder onderschatte passie.



Binnenkort volgt er nog een filmpjesspecial!

Reacties op dit artikel


  1. Profile pic
    Eddow  -  20-11-2007 om 13:05

    Heel vet! Leuk geschreven ook!

  2. Profile pic
    darkkingll  -  20-11-2007 om 13:19

    Was inderdaad uber...


    In een 964 c4c 280 aangetikt :)

    Er zijn trouwens 2 porsche fora\'s in Nederland.. Porsche-forum en porscheforum.. Die laatste is het meest actieve....

  3. Profile pic
    Tomkommer  -  20-11-2007 om 15:37

    Vet stukje!

  4. Profile pic
    Gaaike  -  20-11-2007 om 15:40

    zozo, 280, best knap in een Porsche die volgens de fabriekopgave (Carbase) \"maar\" 260 kan...

  5. Profile pic
    Leeko  -  20-11-2007 om 15:42

    280kmh, tja dan sta je bijna stil tenopzichte van 329kmh...

  6. Profile pic
    Huib.  -  20-11-2007 om 15:57

    Mijn vader en ik hebben zelf een keer 270 gereden. Erg tof, zulke snelheden. Eigenlijk een briljant idee, zo\'n evenement!

  7. Profile pic
    Frankie91  -  20-11-2007 om 16:15

    Leuk artikeltje, klinkt leuk!

  8. Profile pic
    Jasper  -  20-11-2007 om 17:15

    Nice

  9. Profile pic
    Maarten  -  20-11-2007 om 17:52

    Vet Emil! Moet een mooie ervaring geweest zijn.

  10. Profile pic
    Maurice  -  20-11-2007 om 18:04

    Hè da\'s toch in Heteren, die Porsche-dealer? Sommige Porsches van dat bedrijf rijden hier in Zevenaar ook wel eens rond.

  11. Profile pic
    Stone  -  20-11-2007 om 18:30

    Leuk verhaal en mooie foto\'s, ik was ook een van de gelukkigen die meereed, en ook mijn Boxter S reed zes (266 echte gps km, 276 op teller)km harder dan de fabrieksopgave!
    Bescheiden mensen komen uit Stuttgart!

  12. Profile pic
    darkkingll  -  20-11-2007 om 19:54

    Maurice, Dat was in Enter

    Gaaike, Was op de teller he :)

  13. Profile pic
    Michael H  -  21-11-2007 om 01:21

    he emile, leuk stukje. jammer dat ik er niet bij was(zag je berichtje telaat)
    komt vast in de toekomst wel weer een nieuwe meeting waar ik dan hopenlijk ook met de lange verwachte gt aanwezig zal zijn,(mag jij het passagiersstoeltje hebben) houdt je wel o

  14. Profile pic
    Emil  -  21-11-2007 om 11:59

    Tnxk voor de reacties :)
    @Michael; We houden contact ;)

  15. Dit is niet ok


Gerelateerd nieuws