Maybach Coupé: slechts honderd exemplaren!

Maybach Coupé: slechts honderd exemplaren!

Maybach was eigenlijk een beetje ten dode opgeschreven want het gaat slecht met het Duitse bedrijf. De luxe-tak van het Daimler concern wist een tijd terug te melden dat er veel en veel te weinig Maybachs verkocht worden. De opgewaardeerde Mercedes-Benz S-klasse doet het niet zo goed. Het vlaggenschip van Duitse makelij is alleen gebouwd als vierdeurs maar een aantal jaar geleden is er toch een concept car gebouwd, de Maybach Exelero. Een coupé van Maybach lijkt nu te terug te gaan komen!

In 2005 was het een oogstrelende concept car, de Exelero. Jammer genoeg is hij nooit in productie gegaan. De bijzondere V12 en de enorme lengte maakten het een zeer speciale auto. Het begrip coupé lijkt weer geïntroduceerd te zijn bij Maybach want er zijn tekeningen verschenen van de Maybach Coupé. Een bedrijf genaamd Group Xanatec gaat de Maybach Coupé maken in een beperkte oplage van slechts honderd exemplaren. De auto zal worden gebaseerd op de Maybach 57 S en zal worden gebouwd in samenwerking met Daimler. Motorisch zal deze coupé een zes liter V12 krijgen met 612 pk en 1000 Newton-meter koppel. De twinturbo V12 zorgt ervoor dat de limousine in vijf seconden op de honderd kilometer per uur zit. De topsnelheid ligt op 275 kilometer per uur. De tweedeurs coupé zal wel een volwaardige vierzitter worden dus je kan nog steeds lekker met z'n vieren op stap.

De auto zal dus in beperkte oplage worde gebouwd en de prijs ligt op 650.000 euro. Jammer genoeg zal de auto niet officieel naar Europa komen. Vooralsnog worden er alleen auto's geleverd aan Rusland, Amerika, het Midden-Oosten en Azië.

Maybach Coupé: slechts honderd exemplaren!Maybach Coupé: slechts honderd exemplaren!Maybach Coupé: slechts honderd exemplaren!Maybach Coupé: slechts honderd exemplaren!Maybach Coupé: slechts honderd exemplaren!

Reacties op dit artikel


Gerelateerde spots



Gerelateerd nieuws

Stem nu voor de spot van de dag