Met een nieuwe serie 'Het beste van' bieden wij jullie fotografen de mogelijkheid 2013 in stijl af te sluiten. Met deze serie kunnen jullie je beste foto's en de mooiste verhalen in een overzicht laten zien aan andere bezoekers, spotters en autoliefhebbers op Autogespot. De serie begon met de fraaiste foto's van Auto Pursuit Photography, nu is het de beurt aan Lenny!
Mochten jullie zelf graag een zestal foto's willen insturen voor de serie. Wees kritisch op je foto's en lever je foto's op de volgende manier aan. Insturen kan tot 10 januari.
1. Foto's versturen naar FrontPage[at]autogespot.com
2. Vermeld je naam en mogelijke FlickR, Facebookpagina
3. Verhaal bij spot mag
Het beste van Lenny in 2013
Dit jaar heb ik, Lennard Laar, erg veel fotos gemaakt op veel verschillende plekken. In mijn woonplaats Winterswijk heb ik dit jaar erg veel mooie autos gespot, waaronder een schitterend vrijstaande Porsche 991 Carrera S, een zeer gave en zeldzame Ferrari 512 BB Koenig en een erg gave rode Mercedes-Benz SLS AMG. De foto van de Porsche heb ik uitgekozen omdat ik de combinatie van een fraai uitgevoerde 911 en een mooie woonwijk erg mooi vond. Ik kwam deze Porsche tegen in november op een grijze dag. Ik had die dag niet meteen verwacht iets te spotten, waardoor het nog leuker is als je dan toch iets tegenkomt. De Porsche stond er schitterend voor en komt er mooi uit op de foto, mede doordat er in de hele straat geen andere autos geparkeerd stonden en er dus een mooie lijn in de foto zit. Om de foto af te maken heb ik het kenteken weggewerkt, zodat de grote gele plaat niet meer stoort.
Waarschijnlijk is dit het enige exemplaar in Nederland en van dit type staan tot nu toe nog maar 3 exemplaren op de site!
Deze brute Ferrari kwam ik tegen op een vrijdag in juni, toen de eigenaren hem uitbundig aan het testen waren. De auto was de afgelopen jaren namelijk helemaal uit elkaar gehaald en is nu gerestaureerd waardoor hij er weer gloednieuw uitziet! Gelukkig mocht ik tussendoor fotos maken, en een daarvan is deze foto. Het is niet de allermooiste foto die ik dit jaar gemaakt heb, maar in deze foto is de Ferrari het middelpunt en de foto laat duidelijk de breedte en kracht van deze Ferrari zien. De passende kleur in combinatie met de goud gespoten velgen maken het geheel af.
Dan nog deze Mercedes-Benz SLS AMG, die er schitterend uitziet in het rood en met deze velgen! Ik kwam deze erg mooie SLS onverwacht tegen in april op een vrijdagmiddag. Toen de eigenaar zag dat we fotos aan het maken waren, zette hij de auto even extra goed neer en vertelde een aantal dingen over zijn gloednieuwe aanwinst. De auto heeft namelijk bijna alle opties, waaronder een schitterende met carbon afgewerkte motorruimte. Dan de foto. Ik vind dit de mooiste foto uit de reeks die ik van de auto gemaakt heb omdat de auto mooi centraal staat met de gullwings open, misschien wel het mooiste detail van de auto. Ook komt de auto er mooi uit omdat het rood mooi contrasteert met de saaie grijze kleuren op de achtergrond. De combinatie van een schitterende auto en een grijze vrije plek op een industrieterrein zorgen ervoor dat ik deze foto er zeker bij moest hebben!
Dit jaar ben ik ook voor het eerst naar de Nürburgring geweest. Ik was er op een zondag in mei tijdens de Green Hell Driving Days. Voor het bekende Lindner hotel spotte ik daar deze fraaie Lamborghini! Het was voor mij de eerste keer dat ik een Lamborghini Gallardo LP570-4 Super Leggera zag, een van mijn droomwagens. Eerst stond hij ingeparkeerd op de verhoging, maar gelukkig stond hij later die dag mooi vrij voor de verhoging, in plaats van op een van de krappe parkeerplaatsen. Hierdoor kon ik er een stuk mooiere fotos van maken dan eerst en een van de fotos is dus deze. Ik vind de hoek persoonlijk erg mooi en ik had het geluk dat de kentekenplaat niet voorop zat, maar op het dashboard lag. Hierdoor is de foto een stuk cleaner en is de agressieve neus van deze stier een stuk beter te zien. De regeldruppels op de auto maken het geheel af. Een droomwagen op zon plek mocht niet ontbreken aan deze lijst!
Dan zijn er nog twee fotos resterend, en die komen uit het schitterende gebied aan de middellandse zee!
Ik was er dit jaar voor het eerst, en ik had het geluk dat ik naar dit schitterende en supercar-rijke gebied kon tijdens de zomervakantie, een tijd dat er erg veel schitterende autos rondrijden. Ik heb van alles gezien, waaronder een speciale Bugatti Veyron Grand Sport Sang Blanc, maar de mooiere fotos heb ik kunnen maken van deze schitterende Ferrari 458 Spider van een verhuurbedrijf die aan de mooie boulevard van Cannes stond. Ik was er op een mooie avond in juli, en het was voor mij een van de eerste keren dat ik echt goede nachtfotos heb kunnen maken. De boulevard leent zich hier uitstekend voor, omdat je erg creatief kunt zijn met licht door de vele langsrijdende autos. Dit heb ik bij deze foto dan ook gedaan, en naar mijn mening is het een erg goed gelukte foto geworden, één die hier niet mocht ontbreken!
De laatste foto van deze lijst is er één in het prinsendom Monaco, de plek waar ik deze fraaie Lamborghini Murciélago LP640 Roadster spotte. Ik was er op een heerlijk zonnige dag eind juli, en ik heb er erg veel mooie autos gezien. Toen ik in de haven aankwam, zag ik deze Lamborghini plotseling staan, verscholen achter een dikke Mercedes-Benz GL. De spoiler van de Lambo is naar mijn mening een beetje te veel van het goede, maar voor de rest stond hij er schitterend bij! Helaas zorgde de GL ervoor dat de meeste fotos iets minder zijn, maar gelukkig kon ik deze foto vanuit een fraai perspectief maken zonder andere storende autos. De auto stond erg hoog op zijn wielen, maar dat is in deze foto gelukkig niet goed te zien. De foto toont wel de grootte en de enorme kracht van deze Murciélago. Al met al een waardige afsluiter!
