Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale

  • Emil
  • 07-05-2015 16:33
  • 824
  • 4

Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale

Ferrari's meest lichtvoetige model van dit moment is de 458 Speciale. Wie geen Speciale Aperta heeft kunnen bemachtigen kan nog wel een gebruikte 458 Speciale kopen. Maar ook die worden op dit moment schaarser. In Genève kreeg FuturePhotography de mogelijkheid een fraai exemplaar te fotograferen. Hierbij werd gekozen voor diverse fraaie locaties in de Zwitserse stad.

De Ferrari 458 Speciale is de opvolger van de zeer succesvolle 430 Scuderia. Waar de 430 Scuderia nog enigszins in de designlijn van de F430 lag is Ferrari bij de 458 Speciale een stapje verder gegaan. De auto heeft een compleet andere voorzijde welke zorgt voor een betere aerodynamica. Zo ontbreken onder andere aan de voorzijde de actieve spoilers die wel bij de 458 Italia zijn te vinden. Aan de achterzijde zijn de engineers van Ferrari ook druk geweest ervoor te zorgen dat de auto de maximale hoeveelheid downforce creëert. Twee vuistdikke uitlaten en een fikse diffuser onderstrepen de sportieve aspiraties van de 458 Speciale.

De Ferrari 458 Speciale heeft een hoop nieuwe technologie aan boord. De meest innoverende is het Side Slip Angle Control-systeem. Hiermee moet het makkelijker worden de wagen op de limiet te rijden, al zal lang niet iedere koper dat durven of willen. Van binnen is het een carbon fiber-paradijs. Het is niet alleen voor de show gebruikt, maar ook om het gewicht omlaag te halen. Het gewicht is gereduceerd met 90 kilogram en dat is toch het gewicht van een goedgevulde passagier. Van binnen valt de middenconsole op. Het carbon fiber torentje, met daarop de belangrijkste knoppen, steekt uitnodigend de ruimte in. Het rijgedrag van de wagen nodigt ongetwijfeld uit om alle 605 pk's eens flink de sporen te geven.

Het specifiek vermogen per liter van de V8 komt hiermee op 135 pk per liter. Het hoogste specifieke vermogen voor een atmosferische motor ooit. Combineer met extra vermogen met lichtere auto en sportievere afstellingen en je weet dat het menens is bij de Ferrari. Drie seconden zijn er nodig om naar de 100 km/u te sprinten en de 200 km/u wordt na 9,1 seconden aangetikt.

Ferrari's laatste wapenfeit in het sportwagen-segment is nu al een legende. Het is waarschijnlijk de laatste atmoferisch aangedreven Ferrari. Hierdoor is de 458 Speciale en vooral de Speciale Aperta een zeer solide investering. De opvolger van de 430 Scuderia en de Challenge Stradale brengt het concept van minder gewicht en meer pk's naar een ongekend niveau zoals alleen Ferrari dat kan.

Met dank aan voor de fotoreportage.
Florent Poncelet
Alexandre Mourreau








Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale Fotoshoot: Ferrari 458 Speciale

Reacties op dit artikel


Gerelateerde spots



Gerelateerd nieuws