Monaco is een plek waar exclusieve auto’s geen zeldzaamheid zijn, maar zelfs hier weet een Pagani Utopia de aandacht te trekken. Deze hypercar, de nieuwste creatie van het Italiaanse merk, werd vastgelegd in het luxe straatbeeld van Monte Carlo.
De Utopia is de opvolger van de Huayra en draagt de filosofie van Pagani met zich mee: een combinatie van kunst, technologie en ambacht. Waar andere fabrikanten steeds meer overstappen op hybride systemen, blijft Pagani trouw aan zijn V12-motor. De auto is handgemaakt en geproduceerd in een gelimiteerde oplage, wat hem bijzonder gewild maakt onder verzamelaars.
Pagani heeft met de Utopia gekozen voor een eenvoudiger ontwerp in vergelijking met zijn voorgangers. Waar de Huayra bekend stond om zijn actieve aerodynamica, legt de Utopia meer nadruk op pure vormen en een minimalistische uitstraling. Dit betekent echter niet dat het een terughoudend ontwerp is. De vloeiende lijnen, de opvallende luchtinlaten en de typerende vier uitlaten maken deze auto tot een herkenbare Pagani.
Wat deze spot extra interessant maakt, is dat Pagani slechts 99 exemplaren van de Utopia produceert. Elk exemplaar is uniek en wordt op maat samengesteld door de klant, waardoor geen twee auto's precies hetzelfde zijn. Dit maakt de kans om er een in het wild tegen te komen des te kleiner.
Klik op de foto voor meer foto's van deze spot!
