Bezoek Pagani en B. Engineering

  • Rolo
  • 05-08-2007 17:35
  • 4978
  • 1

Bezoek Pagani en B. Engineering

Het is dinsdagochtend 17 juli en de wekker is gezet op 7.30 uur. We gaan naar de supercarvalley. We hebben een afspraak met Pagani om 16.00 uur maar gaan daarvoor nog even langs B. Engineering, Ferrari en Lamborghini. De weg vinden is niet makkelijk, zelfs niet met een kaart op je schoot en een oog op de borden.

Soms ontbreken er borden en moet je er eerst vier keer rondrijden voordat je beseft dat het die afslag wel eens kan zijn. Afijn, het kost wat moeite maar dan heb je ook wat. We beginnen in de buurt te komen van Campogalliano, de thuisbasis van B. Engineering en het vroegere Bugatti Automobili. Eenmaal in het plaatsje aangekomen hebben we geen idee waar we moeten zijn dus we vragen het aan een medewerker van een tankstation. Die kon niet meer uit zijn mond krijgen dan Bugatti over de brug rechtsaf dus dat deden we maar. Ik wist overigens dat de Bugatti fabriekshallen één straat voor B. Engineering waren. Voordat we naar B. Engineering gingen wilde ik eerst nog een kijkje nemen bij Bugatti wat overigens al 11 jaar gesloten bleek te zijn.



Daarna zijn we doorgereden naar B Engineering dat maar 100 meter verder was. Laat je niet misleiden door de enorm verpauperde fabriekshal die ze hebben want daardoor moesten wij ook drie keer door de straat heen rijden voordat we het chassis van de Edonis zagen liggen. We kwamen aan tijdens de siësta maar dat maakten de werknemers daar niet uit. De man die ons verwelkomde stopte met eten en gaf ons een rondleiding door de fabriek. Het is een heel klein bedrijfje met 4 ex-werknemers van Bugatti die tot nu toe nog maar 4 Edonissen hebben gemaakt waarvan er 2 daar stonden (nog niet af), 1 bij een dealer in Modena en eentje in Turkije.



Er stonden voor de rest nog 2 Bugatti EB110 GT's, een Bugatti EB110SS en het enige prototype van de EB110.




En ook nog een Lamborghini Miura SV.



De man vertelde me dat hij samen met de andere 3 werknemers de reparatie van de EB110's op zich nam dus vandaar dat er een aantal Bugatti's stonden. Hij geeft ons nog een foldertje met een plaatje erop van de facelift die de Edonis binnenkort zal gaan krijgen. We bedanken de man voor de rondleiding en we gaan verder. Het is inmiddels 14.00 uur en nog een stukje rijden naar San Cesario, de plek van Pagani. Alleen zal je in San Cesario lang kunnen zoeken. Je doet er beter aan de afslag richting Sant'Anna te nemen en dan de borden te volgen naar industrieterrein La Graziosa. Eenmaal bij het industrieterrein aangekomen zie je de borden met Pagani Automobili verschijnen. Dan kom je bij de fabriek dat er van de buitenkant heel mooi uitziet.



Zodra je de showroom binnenstapt wordt het allemaal nog veel mooier, in mijn geval zeker, want er staan 2 prachtige Zonda F's.



De Engelse Zonda is van een klant die er zelf bijstond en zijn prachtige machine nog eens goed stond te bekijken. De andere is van Horacio Pagani himself. Het interieur van de Pagani is ronduit geweldig, een combinatie van aluminium, hout, leer en carbon.



Terwijl ik foto's sta te maken staat mijn vader met een man van Pagani te praten, de man waar wij een afspraak mee hebben. Hij legt ons uit dat Pagani de exclusiviteit wil bewaren en daarom maar 16 auto's per jaar maakt. Hij laat ons nog wat dingetjes weten over de nieuwe Zonda R. Daarna moeten we hem volgen naar de productielijn. Ik grijp meteen naar m'n camera maar ik mag daar geen foto's maken, balen? Jazeker. Begrijpelijk? Ook. We lopen naar binnen en zien 3 Pagani's staan, eentje onder een doek en 2 in de maak. Één daarvan is een blauwe Zonda S, de laatste die gemaakt wordt vertelt hij. Daarnaast staat een oranje Zonda F Roadster, de kleur is niet mooi maar zeker wel exclusief. We mogen een beetje rondlopen en ik vraag ondertussen wat er onder het doek staat. Hij vertelt ons dat het een Zonda F Roadster is, dus ik vraag of het doek eraf mag. Absoluut niet antwoord hij.
Mijn vermoeden wordt groter als ik een luchthapper kan zien door het doek heen. Hij is ook nog eens veel langer dan ik had verwacht. Ik zeg maar niks tegen de man maar ik snap wel waarom het doek er niet af mag, het gaat hier om een Zonda R. Ik loop eromheen als me opeens een raam opvalt, ik loop er naartoe. De man legt uit dat daar het carbon voor de Zonda wordt gemaakt. Pagani is een van de weinige autofabrikanten die het carbon voor hun auto's zelf maakt.

Aan het einde van de productiehal gaat af een toe een deur open en dicht. Ik vraag aan de man of we daar een kijkje mogen nemen maar helaas, onder geen voorwaarden. Toch vang ik een glimp op van nog 2 Pagani Zonda's.
De rondleiding is afgelopen en we moesten maar eens gaan. We bedankten de man voor de informatie en de rondleiding en we lopen het gebouw uit. Onderweg naar de auto horen we een diepe grom, we rijden de auto voor de fabriek en blijven even kijken. Er wordt een Pagani Zonda S in zijn achteruit weggereden maar dat is niet wat ik hoorde. Op het moment dat we weg willen rijden en we voor ons kijken komt er een Pagani Zonda F aangereden, hij stopt even, lacht ons toe en rijdt daarna met een luide brul de fabriekshal binnen. Al met al een geweldige dag. Onderweg bedenk ik me welke nou het exclusiefst was. Ik heb geen idee maar wat ik wel weet is dat je met veel geld heel goed terecht kunt in de supercarvalley.

Reageer!

Reacties op dit artikel