Corvette ZR1 beschikbaar voor een zacht prijsje

Corvette ZR1 beschikbaar voor een zacht prijsje Van de Corvette ZR1 was al erg veel bekend. Zo beschikt hij over een dikke V8 die 638 pk uitgebraakt, doet hij de sprint naar de 100 in 3,6 seconden en ligt zijn top op 330 km/u. Aan al deze cijfertjes ontbrak echter nog één ding: de prijs. Die is nu bekend gemaakt door Kroymans. Kroymans gaat alle verkopen van de Europese ZR1’s afhandelen. De kale prijs in Europa bedraagt € 136.000, maar dit is natuurlijk zonder alle fantastische belastingen en slurptaxen in ons kleine kikkerlandje.

Inclusief al deze belastingen komt de prijs uit op net geen twee ton, € 199.990 om precies te zijn. Aan de ene kant is dit natuurlijk een absoluut koopje als je het vergelijkt met de concurrentie. Voor een auto met 638 pk kom je namelijk al snel uit bij Ferrari voor een 599 of bij Lamborghini voor een LP640. Deze beide auto’s kosten echter allebei meer dan € 300.000. De pk per euro verhouding zit bij deze ZR1 dus wel goed.
Wanneer je echter de vergelijking maakt met andere Corvettes, dan blijkt de ZR1 ineens niet zo goedkoop meer te zijn. Een Z06 levert namelijk 511 pk, doet 0 tot 100 in 3,9 seconden en loopt op z’n top 320 km/u. Je mist dus wel ruim 100 pk, maar qua prestaties zijn de verschillen op het eerste gezicht nog niet zo groot. Voor een Z06 betaal je echter maar € 136.000 inclusief belasting. Maar dit is natuurlijk ook een koopje voor zo'n auto!



Voor de twee ton die je betaalt, krijg je nog wel wat extra's. Om je auto binnen de lijn van de weg of het circuit te houden krijg je bij aanschaf namelijk een rijvaardigheidstraining op het circuit van Paul Ricard. Daarnaast krijg je een fantastisch Heritage boek en een autohoes. Mocht er iets mis zijn met je ZR1 of heeft hij gewoon onderhoud nodig? Geen nood, er is een haal- en brengservice, je krijgt een speciaal opgeleide monteur toegewezen en je krijgt voorrang bij de dealer. Kijk, bij Corvette weten ze hoe je de klanten lekker kunt maken voor een auto!



Maar zonder gekheid. Voor dit geld is deze ZR1 gewoon een topproduct. Voor minder geld zul je niet zo'n goede en snelle auto vinden. Alleen de Nissan GT-R komt qua prijs/prestatie verhouding in de buurt. De ZR1 is gewoon een enorm bruut apparaat en heeft bovendien het ronderecord op de Nurburgring in zijn bezit. Bovendien blijft de ZR1 in Europa vrij exclusief. Dit jaar komen er namelijk 77 naar Europa en volgend jaar nog eens 150. Hiervan zullen er ongetwijfeld ook een aantal in Nederland terecht komen. Het enige wat je mist ten opzichte van een Ferrari of Lambo is een stukje aanzien. Wie een Ferrari of Lambo rijdt heeft het helemaal gemaakt en heeft aanzien van iedereen. Bij een Corvette ontbreekt dit toch nog enigszins. Het is echter de vraag of de mensen die deze ZR1 kopen zich daar druk om maken. Wij zouden zeggen: ‘Who cares! Hij is misschien wat fout, maar wel enorm lekker!’

  • Spots
  • Te koop
  • Nieuws
  1. Alle spots vanaf deze datum
  2. ...
    • Suggestion 1
  3. ...
    • Type 1
  4. ...
    • Locatie 1
  5. ...
    • Plaats 1
  1. ...
  2. Eerste keer gespot in een plaats Eerste keer gespot in een plaats
  3. Eerste spot ooit van een autoEerste spot ooit van een auto
  4. Meest bekeken spotsMeest bekeken spots
  5. Gumball 3000Gumball 3000 spots
  6. Spot van de DagSpot van de Dag
  7. SpyspotsSpyspots
  8. Mat Chroom
+ Meer filters Zoeken
  1. ...
    • Suggestion 1
  2. ...
    • Type 1
  3. ...
    • Locatie 1
  4. ...
    • Plaats 1
  1. Tot
  2. Tot
  3. Tot
+ Meer filters Zoeken

Best gelezen

Iets opmerkelijks gezien? Tip ons
Volgende Vorige

Meer artikelen:

Reacties op dit artikel

  1. user avatar
    Hennep

    Ik houd niet van Amerikaanse auto's, behalve sommige Caddilacs. Maar daar blijft het ook bij.

    30-07-2008 om 13:10
  2. user avatar
    Sturrus

    Maar de Nissan GT-R is sneller over de ring en kost maar €119.900,-. Dan weet ik wel welke ik liever heb hoor.

    Maar dat wil niet zeggen dat ik de ZR1 geen erg dikke bak vind. Want dat vind ik namelijk wel. En voor zoveel vermogen is 2 ton een koopje (zo goed als :P).

    30-07-2008 om 13:17
  3. user avatar
    MACH3

    @ Sturrus De ZR1 is wel degelijk rapper dan de GTR op de Nordschleife, lees anders het artikel op autoblog eens goed!

    Zalige bak!!

    30-07-2008 om 14:13
  4. user avatar
    Momo

    Lijkt mij een stevige prijs

    30-07-2008 om 15:16
  5. user avatar
    Sturrus

    @MACH3

    Je hebt gelijk. Maar het scheelt maar 3 sec, en zo'n €80.000,-. Mmmm :P

    30-07-2008 om 15:37
  6. user avatar
    WickeD

    een zacht prijsje :')

    het gaat nogsteeds over een auto hoor blijf het veel geld vinden of ie het nou waard is of niet.

    30-07-2008 om 22:51
  7. user avatar
    C-3-C

    Wie verzorgt de frontpage eigenlik?
    De spots op autogespot zijn echt geweldig, maar de schrijfstijl die gehanteerd wordt in de berichten is waardeloos, voortdurend worden dezelfde woorden gebruikt, bovendien is het nieuws zelden interessant (crashes, prijzen, tuners, ... Who cares?)

    31-07-2008 om 11:25

reageren

  1. Door het plaatsen van een reactie ga je akkoord met de huisregels.
  2. Reageer
close